O mnie i o blogu

IMG_0568.JPG

O mnie

Nazywam się Magdalena Jutrzenka. Z zawodu jestem lekarką, a moją wielką pozamedyczną pasją jest gotowanie i promowanie diety roślinnej. Od dziecka uwielbiam gotować i odkąd pamiętam kocham zwierzęta. To drugie skłoniło mnie już kilka ładnych lat temu, aby przejść na dietę roślinną, a to pierwsze, aby założyć bloga o charakterze kulinarnym. Unikam więc produktów pochodzenia zwierzęcego nie tylko w kuchni, ale również kosmetykach i garderobie. Skupiając się jednak na diecie, bo w końcu prowadzę bloga kulinarnego, nie jem mięsa, jajek, mleka i żadnego nabiału, żelatyny i miodu. Produkty zwierzęce z powodzeniem zastępuję roślinami.

Weganizm jest dla mnie kwestią etyki, dbałości o zwierzęta, o planetę i w końcu o mnie samą. Jest to dla mnie najbardziej optymalny wybór, bo decydując się na niego czuję, że żyję w zgodzie ze sobą.

Mieszkam w Poznaniu i w jednej z kamienic na łazarskim rejonie tworzę wegański dom z moim chłopakiem,  i jednocześnie największym wsparciem pomysłów, które rodzą się w mojej głowie, a od lat niezmiennie towarzyszy nam nasza suczka Malaika.

Uwielbiam gotować. Uwielbiam jeść i kocham karmić bliskie mi osoby. Często jest to jedyny sposób w jaki mogę im okazać, jak bardzo mi na nich zależy, a że zależy mi też na zwierzętach i na planecie, karmię roślinnie. I wiecie co? Nikt nie narzeka. Wszyscy są zadowoleni.

O blogu

Blog Hello Morning wcale nie zaczyna się tutaj… Tak naprawdę strona, którą właśnie przeglądasz jest kontynuacją blogowania, którego podjęłam się w sierpniu 2009 roku pod adresem www.mniammniamvege.blogspot.com . Wówczas był to jeden z nielicznych wegańskich blogów w rodzimej blogosferze.

Od tamtego czasu mój świat kilkakrotnie wywrócił się do góry nogami, a blog dojrzwał razem ze mną.

Często spotykam się z opinią, że bycie weganinem/weganką musi być ogromnie trudne. Myślę, że w dużej mierze wynika to z faktu, że wielu ludzi skupia się na tym, czego nie może jeść, zamiast na tym, jakie możliwości wiążą się z podjęciem decyzji o przejściu na weganizm. Ile nowych smaków  i nieznanych dotąd połączeń odkrywa przed nami kuchnia roślinna. 

Zależy mi na tym, żeby zmienić postrzeganie diety roślinnej, jako takiej, która komplikuje życie i ukazywać weganizm, jako osiągalny i możliwy do realizacji. 

Uważam, że daje nam ona mnóstwo możliwości i dla osób, które tak jak ja kochają gotować, cenią nowe smaki, niecodzienne połączenia, z wypiekami na policzkach próbują kuchni świata i z nieopisaną satysfakcją „weganizują” znane z dzieciństwa przepisy na dania, które przygotowuje babcia czy mama, jest ona bardzo, bardzo rozwojowa.

Przejście na weganizm otworzyło przede mną tyle ścieżek, że wydaje się niemożliwe, abym kiedykolwiek miała szansę poznać wszystkie.

Myślę, że najlepsi ludzi w moim życiu pojawili się właśnie dzięki temu, że jestem weganką.

_1050497_1030576_1030192

3 myśli w temacie “O mnie i o blogu”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s