Napoje/Koktajle, Roślinne śniadanie

Sok jabłko-mięta i reszta

_1050082

Bardzo rzadko publikuję przepisy na soki, ale jest to Wasza wina! Oczywiście żartuję, choć w dużej mierze treści, które pojawiają się na blogu, wynikają z mojej może niezbyt dokładnej, ale zawsze analizy statystyk na blogu. Sprawdzam co czytacie najchętniej oraz do jakich wpisów powracacie najczęściej. W końcu jestem tutaj przede wszystkim dla Was, a dopiero później dla siebie.

_1050132

Małe zainteresowanie sokami jest po części zrozumiałe. Myślę, że większość osób traktuje temat podobnie, jak ja, czyli miksuje je z tego, co ma aktualnie pod ręką. To przecież dobry pomysł i świetnie się sprawdza. Nie trzeba robić listy zakupów, wychodzić specjalnie z domu, co w tym mało pogodnym wrześniu cenimy szczególnie. W zasadzie sama rzadko szukam przepisów na koktajle czy soki. Zazwyczaj wpadam na nie przypadkiem. Owszem, w swojej kulinarnej biblioteczce  mam książkę na temat soków i koktajli „Zdrowe i kolorowe smoothie na każdy dzień” David Frenkiel i Luise Vindahl, ale cała teoria, którą przyjęłam zamyka się w tej niewielkiej pblikacji. Kupiłam ją zresztą przede wszystkim dlatego, że uwielbiam blog Green Kitchen Stories i godzinami mogłabym oglądać zdjęcia jedzenia, które wychodzi z spod rąk Luise i Davida.

_1050165

Do domowej produkcji świeżych soków najlepiej sprawdza się wyciskarka wolnoobrotowa. Jest dużo bardziej wydajna niż zwykła sokowirówka. Wiem, co mówię, bo długie lata używałam klasycznych sokowirówek. Wiosną przerzuciłam się na wyciskarkę wolnoobrotową i był to strzał w dziesiątkę. Używam wyciskarki Chamber marki G21, którą cenię przede wszystkim za możliwość regulacji gęstości soku. Jako fanka smoothies wolę gęstsze napoje niż klarowane soki, więc ten model wyciskarki jest dla mnie idealny.

Moją recenzję wyciskarki Chamber marki G21 możecie przeczytać w czerwcowym wpisie, a nawet…. zgarnąć 100 zł zniżki na zakup wyciskarki.

Mój dzisiejszy sok to odpowiedź na ponury wrzesień. Jest pozytywnie zielony, orzeźwiający, a przede wszystkim w potrzebne nam witaminy, tak ważne przed sezonem infekcyjnym. Jeżeli nie lubicie mięty, wybierzcie melisę, albo natkę pietruszki. Nada się też szpinak lub jarmuż. Niemniej polecam spróbować dokładnie mojej mieszanki, bo jest najzwyczajniej w świecie pyszna!

Koniecznie też sprawdźcie przepis na mój czerwcowy sok i zobaczcie na filmie, jak sprawuje się nasza wyciskarka do sków.

Subskrybuj mój kanał na YouTube!

_1050140

Składniki na około 600-700 ml soku:

  • 2 ogórki szklarniowe
  • 2 duże, soczyste jabłka
  • 2 duże, soczyste gruszki
  • 1/2 ananasa
  • garść liści mięty

Ananasa obrać, jabłka i gruszki pokroić, aby wyciąć ze środka gniazda nasienne. Wszystkie owoce i warzywa kroimy i po kolei przeciskamy przez wyciskarkę wolnoobrotową ( u mnie Chamber marki G21). Liście mięty najlepiej przeciskać wraz z jabłkami. Na przemian dodawać kawałki jabłek i liście. Można podawać z lodem.

_1050129

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s